Tetování

Jak vydělat na internetu peníze
 

 

Tetování pro ženy i muže    keep smiling

Historie Tetování

Původ slova tetování se obvykle odvozuje od tahitského slova "tatu" nebo "tatau", což znamená vyznačit nebo vrazit. Tento druhý význam odkazuje na tradiční metody nanášení kresby. V japonštině se na označení tamních tradičních metod nanášení návrhů nebo pro lidi, kteří toto nanášení praktikují, používá slovo "Irezumi". Pro metody jiného než japonského původu se používá slovo "tetování", v angličtině se nejčastěji setkáváme se slovem "tattoo".

Rozšíření

Tetování se stalo velmi oblíbeným v posledních desetiletích v mnoha částech světa, hlavně v Severní Americe, Japonsku a v Evropě. V těchto zemích profesionální tatéři povýšili své výtvory na umělecká díla a povznesli tetování na seriózní a všeobecně uznávané umění. Důvodem, proč se tetování stalo formou zkrášlování těla poměrně pozdě, je fakt, že dnes lidé pociťují více svobody pro tento druh vyjádření sebe samého, na rozdíl od generace či dvou před nimi. Tetování se stalo běžnou součástí image filmových hvězd, populárních hudebníků či sportovců. V tradičních kulturách se tetování těší obnovené oblibě, protože lidé těchto kultur jsou pyšní na své kulturní dědictví. V rámci tradičních nebo domorodých kultur tetování vyjadřuje úctu svým kořenům a zvykům, není vyjádřením vnitřního vzdoru.

Dějiny tetování - Historické rozšíření

Tetování má dlouhou tradici v různých částech světa. Ainu, původní obyvatelé Japonska, se věnovali tetování tváří. Tetování bylo rozšířené i na Polynésii, Filipínách, Borneu, Samoi, v Africe, Střední Americe, Japonsku a Číně. Tetování bylo běžné iu některých náboženských skupin v starověku v oblasti Středomoří, což pravděpodobně vedlo k zákazu tohoto zvyku ve Starém Zákoně.

Ze starověkých národů měli tetování v oblibě především Řekové a Egypťané, kteří tetovali otroky a vězně. V Japonsku tetovali odsouzených na smrt, aby jejich na druhém světě "ďábel lépe našel". Hinduisté tetovali své děti vedeni strachem, že jejich v dalším životě nepoznají. Římané vypalovali značky na těla otroků, zajatců, zlodějů a prostitutek.

V roce 878 n.l. bylo tetování papežem Adrianem I. zakázáno. Přesto se křižáčtí rytíři na taženích do Jeruzaléma nechali potetovávat různými křesťanskými motivy, což jim v případě smrti mělo zajistit pohřbení. Severoamerický Indiáni se nechávali tetovat, aby dali svému společenství najevo, kterými výjimečnými vlastnostmi jsou vybaveni.

Do středověké Evropy se tetování dostalo s mořeplavci a obchodníky, kteří se na svých zámořských cestách nechali tetovat od divochů. Obliba tetování přetrvávala především mezi námořníky, vojáky, kuplíři, prostitutkami a komedianty. Tetováním se zabývali někteří řemeslníci, kteří se časem vypracovali k velké zručnosti.

Tetování se používalo ve válkách pro lepší identifikaci padlých, příslušníci SS měli vytetovanou svou krevní skupinu a runové znak na levé horní části paže, vězňům v koncentračních táborech byly tetována vězeňský čísla. Je málo známo, že i tři účastníci jaltské konference byli tetováni: Churchil měl na paži vytetovanou kotvu, Stalin měl na prsou lebku a Roosevelt rodový znak. Po roce 1960, kdy byl v USA odvolán zákaz tetování (epidemie žloutenky), se v Americe a také v Evropě rozmáhá tetování jako módní trend, na kteří naväazujú piercing, bodypaiting a branding.

Kdybychom důvody a příčiny tetování shrnuli do několika společných bodů, dospěli bychom k následujícím zhodnocení. sociální postavení :

  • svéráznost, odlišnost, vyjádření
  • symbol náboženské věrnosti
  • hrdinství v bitvě
  • sexuální lákadlo
  • znak lásky označení skupiny lidí
  • identifikace otroků, vězňů, exulantů

Tetování v pravěku

Tetování bylo zvykem v Eurasii od neolitu. Poukazuje na to i mumifikované tělo "Ötziho" nalezené v Alpách, jehož věk se odhaduje na 5300 let. Tento neolitický člověk měl na svém těle speciální terapeutické tetování - malé paralelní čáry na nohou a v oblasti kyčle. Potetované byly i tři mumie nalezené v permafrostu pohoří Altaj. Jejich tetování zahrnovala obrázky zvířat, které byly vyobrazeny pomocí křivek. Tetování "Pazyrského muže", který byl tetovaný podél páteře a na pravém kotníku, bylo zas vyhotoveno z velkého počtu malých teček.

Znovuobjevení tetování

Evropané znovuobjevili tetování kolem roku 1770 v době dobývání jižního Pacifiku kapitánem Jamesem Cookem. Až po první světovou válku to byli zejména námořníci, kteří byli průkopníky tetování.

Současné tetování

V současnosti je tetování populárnější než kdykoliv předtím. Statistické odhady ukazují, že až 1 ze sedmi obyvatel Severní Ameriky má jedno nebo více tetování.

 

 
 Jak vydelat na Internetu penize! 100a, 100plus, 31x88, Abatar.cz, Admini, Aforismy, Alou, Diamond Kingdom, f-Send, Chamroka, Jak se zbavit dluhu, Kocky, Koupim chatuNFD, Nejoblibenejsi, Nejzadanejsi, Nejzajimavejsi, Pohadky ke stazeni, na dobrou noc, Slevy-naPresny cas, Rescue Plan, ValentinesVanocni pohadkyVideo e-maily, Zachranny plan

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace / Copyright © 100plus.cz   Ochrana osobnich udaju